Zdravíme návštěvníky a děkujeme za zájem.

 O projektu Vecchia Scuola di Schermatori si můžete více přečíst zde. Cílem tohoto textu není nic jiného než upozornit na pár technických drobností k tomuto webu.

Jak pracovat se stránkami (prohlížet a posílat komentáře) a další…..

Z vlastní zkušenosti mohu jen doporučit, abyste používali prohlížeč Firefox (nebo jinou Mozilu). Stáhnout zdarma si jej můžete zde.  Ale je to jen moje osobní doporučení, v podstatě je jedno jaký máte prohlížeč, stránky by měly vypadat vždy stejně.

Může se stát, že se poněkud zamotáte ve všech těch kapitolách, článcích a komentářích. Po pravé straně je odkaz na začátek a odtud se můžete vždy vrátit na úvodní stranu.

Když nebudete něčemu rozumět (teď mám na mysli některý z italských pojmů) vždy je k dispozici "slovník pojmů" (pod menu vpravo, ve Firefoxu je vždy kousek od spodního okraje 😉 ). Otevírá se v novém okně a většina prohlížečů Vám zakáže jeho otevření. Takže, abyste ho mohli využít, povolte si prosím otevírání vyskakovacích oken na našich stránkách (občas se dozvíte nějakou tu aktualitu). Nemusíte se bát, na našich stránkách nikdy nenajdete žádnou reklamu na kasina atd.

Komentáře můžete vkládat takřka pod každý článek a byli bychom velice rádi, kdybyste toho využívali. Dodržujte prosím téma dané kapitolou, ke které dotaz nebo námět píšete. Zároveň Vás prosíme, abyste dodržovali slušné chování a vyvarovali se vulgárních výrazů. Na podobné diskuze nejsme zvědaví. Také z tohoto důvodu jsou momentálně všechny komentáře schvalovány a i když je jako autor vidíte pod článkem, ostatní návštěvníci je uvidí až po schválení administrátorem (pokud se nevyskytnou žádné problémy se spamem atp., schvalování nejspíše zrušíme).

Tolik asi ke stránkám jako takovým. Pokud budete mít nějaký technický dotaz, obraťte se na můj e-mail: nico(zavináč)mce(tečka)cz (není klikací – nesnáším spam v mailu), rád Vám zodpovím jakýkoliv dotaz.

A teď to nejdůležitější:

Vše co je na těchto stránkách je volně k dispozici. Můžete si kopírovat texty a obrázky dle libosti a nikdo Vám za to hlavu neutrhne. Prosíme Vás ale, abyste respektovali autorská práva k tomuto překladu a pokud budete chtít obsah těchto stránek použít jiným způsobem (rozuměno veřejné prezentování překladů písemnou formou, atp…), než pro vlastní potřebu, konzultujte toto nejdříve s autorem (Petrem Skalickým), nebo problém vyřešte odkazem na tyto stránky. Peníze po Vás chtít nikdo nebude, ale je to slušnost. Nedočkavým, kteří nechtějí čekat, až budou na těchto stránkách zveřejněny všechny zbylé tabulky, můžeme přislíbit chystané CD s texty a kvalitnějšími obrázky (bude vydáno rozhodně dříve, než všechny texty zde na stránkách). O vydání CD se dovíte ze stránek, v případě zájmu nás však můžete informovat bez problému i nyní, ať máme přehled.

Přeji Vám co nejvíce načerpaných vědomostí a co nejméně problémů se stránkami.

 Josef Šulc, administrátor stránek.