O hadrunku zamotanem

HadrunkDěj tohoto úsměvného představení je zasazen do poslední čtvrtiny šestnáctého století. Soudní pře o dlužnou částku přerůstá v takřka detektivní zápletku a divák až do konce příběhu zůstává v nejistotě, kde stojí pravda a kde lež. Rozdílné výpovědi o jedné události se mísí se staročeským jazykem, který dodává na autentičnosti a spirála děje vtahuje diváka do role soudce, na nějž se herci obracejí. Napětí odlehčují situační gagy, lehce kořenící strhující děj... Až poslední výpověď vnáší do příběhu neočekávaně trochu světla....


Jo! Jo! Jóóóóó!

M.C.E. všichni.M.C.E., tedy prvky Commedie dellarte, situační komedie, trpká realita i osobní invence. Nyní však dostáváme velkou šanci! Vyhraný konkurz – natáčení v Hollywoodu – akční film!! Co více si může šermířské sdružení přát…. Euforie a nadšení dokáží hodně a přidáte-li ještě M.C.E., pak následuje exploze !!!
Čeho je schopen průměrný člověk, je naprosto irelevantní...
M.C.E. obětuje vše!


Bedňáci a machři

Fašování

Prvky Commedie dellarte, situační komedie, trpká realita i osobní invence, provází původně hladký průběh šermířského představení. Rozhodně nečekejte unylý příběh, ve kterém je dobro odměněno a zlo potrestáno. Všechno je jinak !!! Jak se může zvrtnout do detailu promyšlené představení? Co dělat, když není po ruce to, co mělo být?? Nebo dokonce ta osoba, která měla být ???

Jednoduchá odpověď: M.C.E. v pořadu Bedňáci a Machři!


Souboje

Toto představení může být sestaveno z libovolného počtu gagů, soubojů, aktovek či vstupů z dílny našeho sdružení a proto lze jeho délku libovolně korigovat. Proto improvizační, avšak plynulá návaznost jedné části na druhou dává ve výsledku ucelený děj. Lze spatřit šíleného instruktora vyučujícího šermu, mistra oslňujícího publikum svými nepovedenými spirituálními kousky, napínavé losování volby zbraně, či osudové přehmaty a záměny. Takovéto chvíle vyplní příkladně baletní číslo a vidět šermíře tancovat je, věřte, opravdu zážitek o))). U kultury ještě můžeme zůstat, protože kdo by se nepochlubil „veselými historkami z natáčení“, že? A tak diváka očekává smyšlené předvádění scény z natáčení jednoho velmi známého filmu a….že nevíte, kde vzali inspiraci třeba takoví tvůrci filmu Matrix ??? Odpověď naleznete právě v tomto představení. Závěrem pak oko diváka popatří na šermířskou exhibici, kdy za podkresu stylové muziky naše sdružení představí různé zbraně v rychlém sledu technických akcí.